هر سوالی دارید:

تلفن تماس 02166578184

آدرس ایمیل irnetcom@gmail.com

شبکه های اجتماعی:

پارافریز کردن مقاله چیست و چرا انجام می شود؟

این مقاله آموزشی به موضوع سیمیلاریتی و انجام پارافریز جهت رفع مشابهت مقاله می پردازد.

که در: مقالات آموزشی

پارافریز چیست؟

پارافریز مشتق از واژه لاتین paraphrasis است که خود مشتق از کلمه یونانی παράφρασις به معنی “نحو دیگری از بیان” می باشد. پارافریز در معنای ساده خود عبارت است از بیان مجدد معنا یا معانی یک نوشته با استفاده از کلماتی دیگر. 

بنابراین پارافریز کردن (paraphrasing)  فرآیندی است که در آن بازنویسی متن یک مقاله با واژگان و جمله پردازی جدید انجام می شود. هدف از انجام پارافریز برطرف کردن مشابهت(similarity)  محتوای مقاله با سایر مقالات منتشره پیشین و رفع شاعبه سرقت ادبی (plagiarism) از آن می باشد. 

در آثار تحقیقی اما، پارافریز گستره وسیعتری از مفاهیم و ابزارها را در بر می گیرد.پارافریز می تواند عبارت از بازنویسی یا تدوین یک نوشته اعم از مقاله، رساله یا کتاب با استفاده از متون مقالات یا کتاب های دیگر با بکارگیری سبک و واژگان و جمله پردازی جدید باشد.

در این حالت پارافریز مقاله ، یعنی متن جدیدی که بدست آمده است توضیح، تشریح یا تفسیر آثار پیشین بوده و می تواند حاوی نقد و نظرات تدوین کننده یا فاقد آن باشد.

در این معنا، پارافریز ، خود یک اثر تحقیقی است، چنانکه بسیاری آثار فلسفی، اجتماعی و ادبی از طریق پارافریز کتابها و رساله های نویسندگان پیشین پدید آمده اند.

این واژه بویژه درباره ژانر “پارافریز انجیلی” بکار می رود، که عبارت است از ژانری ادبی که تحت آن نُسَخ پارافریز شده انجیل در قرون وسطای اروپا بطور گسترده دست بدست می شد.

در این پارافریز ها از انجیل، هدف ارائه معنای دقیق آیات انجیل (که گاه دور از ذهن می نمود) نبود، بلکه هدف استخراج موادی از انجیل بود که برای عموم جامعه سرگرم کننده و جالب و از لحاظ روحی و ایمانی معنادار بوده و در عین حال به لحاظ نظری پایبند به متن اصلی باشد تا از تعابیر بدعت گزارانه دور بماند.

همانطور که گفته شد، بازنویسی متون انگلیسی یک نیاز جامعه علمی نیز هست، چنانکه بسیاری پژوهش های مروری که بر روش تحقیق کتابخانه ای استوارند ناچار به رجوع به منابع انگلیسی و نگارش رساله های خود با تکنیک پارافریز کردن هستند. 

در کار پارافریز، ما همخوانی یا تباین و تضاد مطالب پارافریز شده را با مقاله خودمان به‌ خواننده نشان می‌دهیم، که خود نشان از درک بالای ما از کل موضوع دارد. بنابراین یکی از وجوه مهم روش پارافریز، بالا بردن سطح ارائه آن است به نحوی که متن پارافریز بدست آمده به صورت یک پشتیبان قوی از تئوری مطرح شده در مقاله عمل کند.

لذا در انجام پارافریز، بایستی اطمینان حاصل شود که مقاله‌ی مورد نظر کاملاً بازنویسی شده باشد تا از ایجاد شاعبه کپی کاری از مقالات دیگران و  سرقت ادبی جلوگیری شود

بازنویسی مقاله چیست؟

بازنویسی مقاله (Rephrasing)، یکی از مهارت‌هایی است که در هنگام نگارش مقاله به آن نیاز دارید. زمانی که محتوای مورد نظر خود را در مقاله بیان می کنید، باید آن را به زبان خود بنویسید.

برای شروع، ابتدا محتوی را با دقت بخوانید و سپس آن را از زبان خود بازنویسی کنید. در قدم دوم، کار خود را مرور کرده و در صورت لزوم آن را تغییر دهید تا اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان، متن شما واضح و شفاف بیان شده است.

۳ بخش مهم تکنیک پارافریز

بخش اول : بیان محتوای متن مقاله به زبان خودتان

۱- مطالب را با دقت بخوانید

مطالعه‌ی دقیق یک نکته اساسی در پارافریز مقاله است. متنی که قصد پارافریز آن را دارید بارها و بارها بخوانید تا زمانی که اطمینان حاصل کنید آن را به‌خوبی درک کرده‌اید.

 • هنگام خواندن مطالب، یادداشت‌ برداری کنید. به این صورت شما کمی از مطلب را بازنویسی می‌کنید و این کار در فرایندهای بعدی به کمک شما می‌آید.
 • پس از خواندن هر پاراگراف، مکث کرده و مطالب گفته‌شده را دوباره بیان کنید. تصور کنید در حال توضیح دادن مفهوم متن مورد نظرتان برای شخص دیگری هستید.

مراحل ویرایش مقاله

۲- در بازنویسی مقاله  مورد نظرتان، از کلمات متن اصلی استفاده نکنید، مگر اینکه برخی از جملات را مشتقیما نقل‌قول کنید.

البته در نظر داشته باشید که گاهی نیز باید کلمات اصلی را وارد کنید؛ برای مثال، اصطلاحات علمی خاص مقاله، که باید آنها را عیناً وارد کنید.

اما به‌طور کلی تا جایی که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که از کلمات متن اصلی، در بازنویسی مقالات خود استفاده نکرده‌اید.

 • به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید در ارتباط با تعیین کروموزوم‌های جنسی مطلبی را تنظیم کنید، باید عیناً از اصطلاح “کروموزوم” استفاده کنید.
 • برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر کلمات یک جمله را تغییر دهند و از مترادف‌ها استفاده کنند کافی است و دیگر لازم نیست تمامی متن را به زبان خودشان تغییر دهند. اما این تصور اشتباه است و اگر شما صرفا کلمات یک متن را تغییر دهید اما ساختار جملات ثابت بماند، باز هم ممکن است متنی که در ظاهر بازنویسی کرده‌اید همچنان سرقت ادبی محسوب شود!

۳- هنگام پارافریز، مطالب را به زبان خودتان بیان کنید. تصور کنید که در حال توضیح مطلب برای شخص دیگری هستید که با موضوع شما آشنا نیست. در این کار از کلمات خودتان استفاده کنید و مطلب را برای یک شخص خیالی توضیح دهید.

 • در نظر بگیرید که این جمله در متن اصلی وجود دارد: “از ۴۶ کروموزوم موجود در DNA انسان، جنسیت توسط کروموزوم “X ” و “Y” تعیین می‌شود.” چگونه می‌توانید این جمله را به زبان خودتان بیان کنید؟ برای مثال می‌توانید این گونه جمله را بازنویسی کنید: “در انسان، DNA از ۴۶ کروموزوم منحصر به فرد تشکیل شده است که تعیین جنسیت بیولوژیکی به کروموزوم‌های “X ” و “Y ” بستگی دارد.”

۴- پس از آنکه اطلاعات را برای جلوگیری از سرقت ادبی به زبان خودتان دوباره بیان کردید، محتوای قبلی را حذف کنید. هدف‌نهایی این است که از این اطلاعات برای حمایت از استدلال مد‌نظر خود استفاده کنید. به این بیاندیشید که چگونه می‌توانید بین محتوای متن مورد نظرتان و مقاله‌ی خودتان ارتباط برقرار کرده و مطالب مورد استناد خود را جمع‌آوری سازید.

 • به‌عنوان مثال، اگر مقاله شما در مورد تعیین جنسیت در دوران بارداری باشد‌، ممکن است این مطلب را اضافه کنید: “بنابراین بهترین روش برای تعیین جنسیت کودک متولد‌نشده، آزمایش DNA است نه سونوگرافی.”

۵- پس از پایان کار ، منبع را ذکر کنید. حتی اگر مطالب را به زبان خودتان نوشته باشید باز هم باید منبع آن را ذکر کنید. از دستورالعمل‌های سبک رفرنس دهی استفاده‌کنید (استناد به روش APA ، استناد به روش MLA و سایر موارد) و منابع را با توجه به سبک نوشتاری و رفرنس‌دهی که انتخاب کرده اید ذکر کنید. منابع بعضی اوقات در پرانتز درون متن، در پانوشت (footnotes)، در پاسند (endnotes) و یا در صفحه Works Cited ذکر می‌شوند.۳

بخش دوم: نوشتن دوباره‌ی جملات برای حفظ وضوح بیشتر

۱- نکات اصلی را مشخص کنید. پس از بازنویسی مقاله ، جمله یا پاراگراف، متن اصلی را بخوانید. سعی کنید نکته‌های اصلی را در یک یا دو جمله بیان کنید. سپس دوباره کلمات را از زبان خودتان بیان کنید تا مطمئن شوید که نکته اصلی به درستی منتقل شده است.۴

 • فرض کنید جمله اصلی چنین باشد: در کتاب “شرق عدن”، شخصیت‌های اشتاین بک در یک تناقض اخلاقی مبهم بین خوب و بد گرفتار شده‌اند. نکته اصلی این جمله آن است که شخصیت‌های “شرق عدن” در وضعیت مبهمی به سر می‌برند.
 • جمله را دوباره به زبان خودتان بخوانید: “اشتاین بک سعی دارد نشان دهد که چگونه شخصیت‌ها، خوب و بد را انتخاب می‌کنند.” این جمله غلط است زیرا بر روی وضعیت مبهم که نکته‌ی اصلی جمله است، تمرکز نکرده است.
 • جمله‌ی خود را می‌توانید این گونه بیان کنید تا نکته‌ی اصلی را نشان دهد: “اشتاین بك سعی دارد نشان دهد که چگونه شخصیت‌هایش دارای صفات انسانی و شیطانی هستند”.

۲- هنگام بازنویسی مقاله ، جملات گیج‌کننده یا ناسازگار با متن را چند بار بخوانید و تکرار کنید. در اکثر مواقعی که می‌خواهید در جملات از این سرویس استفاده کنید تا از سرقت ادبی جلوگیری شود، ممکن است جملات بد و گیج کننده ساخته شود. وقتی مفاهیم را با واژه‌های خود بیان می کنید باید حواستان باشد که درک جملاتی که ساخته اید دشوار نباشد، بنابراین آن‌ها را همه فهم بیان کنید.

 • برای مثال اگر این‌گونه نوشته باشید: “شخصیت‌های خانم دالووی که به دلیل جنگ جهانی اول همه آسیب دیده‌اند، با ترس از کلاریسا در اثر نقص اتومبیل و هیجان‌انگیز تر از آن، توسط سپتیموس اسمیت مورد اصابت گلوله قرار گرفت.”
 • این جمله خیلی طولانی است و باید به جملات کوچکتر تقسیم شود. به‌عنوان مثال: “شخصیت‌های خانم دالووی به دلیل جنگ جهانی اول همه از آسیب دیدگی رنج می‌برند. این مسئله زمانی نشان داده می‌شود که کلاریسا از خرابی خودرو ترسیده است و بعداً به طرز شکه کننده ای توسط سپتیموس اسمیت مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد.”

۳- تمام جزئیات لازم را ارائه دهید. هنگام تلاش برای استفاده از این سرویس ، ممکن است ناخواسته جزئیات مهم کنار گذاشته شود. توجه داشته باشید که یک متن خوب هرگز نباید مبهم باشد. کلمات خود را دوباره بخوانید تا مطمئن شوید تمام اطلاعات لازم را منتقل کرده‌اید.

 • برای مثال اگر در متن اصلی این جمله وجود داشته باشد: “قتل‌ها در سال ۱۹۹۱، در حومه کوچکی درست در خارج از شیکاگو، ساعت تقریباً نه صبح رخ داده است.” ممکن است شما این جمله را این گونه بازنویسی کرده باشید: “این خانواده در نزدیکی شیکاگو کشته شدند”.
 • جمله فوق را دوباره بنویسید تا جزئیات بیشتری اضافه شود. برای مثال می‌توانید بگویید: “این خانواده در حومه‌ای در خارج از شهر شیکاگو در سال ۱۹۹۱ کشته شدند. تخمین‌زده می شد که این قتل‌ها باید حدود ساعت نه صبح رخ داده باشند.”

بازنویسی مقاله | رفع سرقت ادبی

بخش سوم: رفع سرقت ادبی

۱- علاوه بر کلمات، ساختار را نیز تغییر دهید. زمانی که مطالب را با زبان خودتان بیان می‌کنید، ساختار جملات نیز اغلب به‌طور طبیعی تغییر می‌کند. با این حال اگر متوجه شدید که هر یک از جملات شما بسیار نزدیک به جمله‌ی اصلی است، برای جلوگیری از پلاجریسم ساختار جمله را تغییر دهید.

 • تغییر ساختار، موضوعی است که از طریق ایده‌ها، واقعیت‌ها، جملات یا عباراتی متفاوت انجام می‌شود.
 • برای مثال یک متن تجزیه و تحلیل ادبی را در نظر بگیرید که در ابتدا روابط بین شخصیت‌های اصلی را مطرح ساخته و سپس به بیان موضوع پرداخته است. در بازنویسی مقاله ، شما می‌توانید در ابتدا مضمون را ارائه دهید و سپس در مورد روابط بین شخصیت‌ها صحبت کنید.

۲- برخی از سبک‌های مختص به خودتان را به متن اضافه کنید. شما نیز مانند هر فرد دیگری دارای لحن و سبک نوشتاری مختص به خودتان هستید. سعی کنید تا با لحن مخصوص به خودتان این روش را انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا محتوای جذاب تری را ارائه دهید و در عین حال از کلمات و ساختارهای متن اصلی دور شوید.

 • برای مثال اگر در متن اصلی چنین جمله‌ای را داشته باشید: “فیل حتی پس از ۴۰ سال نیز آموزشی را که در زمان جنگ به آن داده شده فراموش نمی‌کند.”
 • هنگام استفاده از این سرویس ،کمی خلاق باشید. برای مثال می‌توانید بگویید: “فیل جنگی با اثبات ضرب‌المثل قدیمی درباره فیل‌هایی که هرگز فراموش نمی‌کنند، آموزش خود را از ۴۰ سال قبل به‌خاطر دارد.”

۳- در صورت لزوم از نقل‌قول استفاده کنید. اگر کلمات خودتان برای انتقال اطلاعات لازم کافی نیست، گاهی استفاده از منبع اصلی اشکالی ندارد. اگر تصمیم دارید از نقل‌قول مستقیم استفاده کنید، از بلوک نقل‌قول های و علائم آن استفاده کنید و سپس منبع را طبق اصول رفرنس‌دهی که برای مقاله خود انتخاب کرده‌اید، ذکر کنید.

 • با این حال بیش از اندازه از نقل‌قول‌ها استفاده نکنید. هنگام  استفاده از این روش ، مهم است که برخی از مطالب را در قالب کلمات خودتان ذکر کنید نه این‌که صرفاً کار نویسندگان دیگر را بیان کنید.

۴- کلمات خود را با استفاده از نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی مقاله مانند آتنتیکیت یا ترنیتین بررسی کنید. این ابزارها کلمات شما را غربال و بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که محتوا را به‌طور ملموس ازجایی تقلید و گپی نکرده‌اید.

 • در نهایت در صورتی که پس از بازنویسی مقاله ، نرم افزار مذکور میزان مشابهت (سیمیلاریتی) یا همان پلاجریسم مقاله را بالاتر از ۱۰% نشان می دهد می توانید مقاله خود را با استفاده از خدمات پارافریز مقاله یک موسسه زبان تخصصی صلاحیت دار بازنویسی کرده و مورد استفاده قرار دهید.

پلجریسم (plagiarism) یا سرقت ادبی چیست؟

هر مقاله انگلیسی که یک دانشجو  یا محقق می نویسد به این علت که از مبانی مندرج در رفرنس های یکسانی با سایر محققان هم رشته خود استفاده می کند، به ناچار مقداری تشابه با مقالات سایر محققان همان رشته و اغلب با درصد کمتری، دارای مشابهت با مقالات منتشر شده در رشته های دیگر است.

پلاجریسم (plagiarism) یا سرقت ادبی چیست؟

اما این مشابهت وقتی از میزان معینی بالاتر می رود خواه ناخواه شاعبه کپی بودن تمامی یا بخشی از مطالب آن با مقالات دیگر و به عبارتی “سرقت ادبی” یا همان پلاجریسم یا پلاگیاریسم را در اذهان خوانندگان پدید می آورد. بخصوص در عصر حاضر که امکان دسترسی سریع به بسیاری مقالات و گزارشات تحقیقی از طریق اینترنت وجود دارد، هم امکانات بیشتری برای نسخه برداری نویسندگان از روی نوشتجات دیگران وجود دارد و هم امکان آگاه شدن سریع خوانندگان از این امر در نزد خوانندگان بوجود آمده است.

لذا به چند دلیل لزوم جلوگیری از اشاعه کپی نویسندگان از روی مقالات یکدیگر ضرورت یافته است: نخستین دلیل، جلوگیری و پیشگیری از عادت به تقلّب است، آنهم در دنیای علم که در صورت گسترش یافتن تقلب می تواند عواقب جبران ناپذیری بر ابعاد گوناگون اقتصادی، زیست محیطی و سلامت فردی و اجتماعی انسانها در پی داشته باشد.

دومین دلیل مهم برای جلوگیری از تقلّب در دنیای علم و تحقیق، جلوگیری از تضییع حقوق نویسندگان و محققانی است که عمر و سرمایه خود را صرف تحقیق علمی نموده و رنج بسیار بر خود هموار می کنند.

بسیاری سرقت ادبی را کپی کردن کار دیگران و یا قرض کردن ایده اصلی دیگران می دانند. اما واژگانی مانند “کپی کردن” و “قرض گرفتن” می تواند جدی بودن این جرم را پنهان کند:

بر طبق تعریف فرهنگ لغت آنلاین مریام وبستر (Merriam-Webster)، معنی واژه “plagiarize” عبارت است از:

 • به سرقت بردن (ایده ها یا کلمات دیگران) و طرح و انتشار آنها به عنوان کلمات و ایده های خود
 • استفاده از (تولید فکری فردی دیگر) بدون ذکر منبع
 • ارتکاب سرقت ادبی
 • ارائه ایده یا محصولی مشتق از یک منبع موجود تحت عنوان ایده یا محصولی جدید و اصل

میزان مشابهت مقاله چگونه تشخیص داده می شود؟

هنگامی که شما متنی را به منظور چاپ برای یک مجله تخصصی  ارسال می کنید، این مقاله مقدمتا اگر برای چاپ در مجله جالب تشخیص داده شد، باید ۱۰ مرحله ارزیابی مقاله پیش از چاپ در مجلات ISI و تخصصی را طی کند تا سرانجام سرویراستار مجله برای چاپ آن تصمیم بگیرد، که از مهمترینِ این مراحل همانا چک و کنترل میزان تشابه مقاله با مقالات سایر نویسندگان است.

این مشابهت می تواند از طیفی از همپوشانی تصادفی مطالب در میان مقالات مرتبط تا پلاجریسم یا سرقت ادبی را در بر بگیرد.

میزان مشابهت مقاله چگونه تشخیص داده می شود؟

سرقت ادبی طبق تعریف بالا، به سرقت عمدی (با قصد و پنهانی) یا غیر عمدی (تصادفی) مالکیت معنوی نشر شده یا نشده (یعنی کلمات یا ایده ها) اطلاق می شود، در حالی که شاخص شباهت (سیمیلاریتی ایندکس) به میزان همپوشانی یا همخوانی یا همانندی بین آثار یک نویسنده در مقایسه با سایر آثار مندرج در منابع موجود (کتاب ها ، وب سایت ها، پایان نامه های دانشجویی و مقالات پژوهشی) که در پایگاه داده های ابزارهای بررسی تشابه ذخیره شده اند گفته می شود.

ابزارها و در واقع نرم افزارهای بررسی و تشخیص شباهت مطالب نوشتاری بسیارند که برخی رایگان و برخی قابل خریداری هستند. نوع سوم ابزارهای تشخیص مشابهت از نوع برخط (آنلاین) هستند که خدمات خود را مبتنی بر اشتراک (آبونمان) عرضه می کنند که مهمترین آنها عبارت از سیستم های تشخیص تشابه iThenticate و Turnitin هستند.

بسیاری از سردبیران ژورنال ها و مجلات علمی و تخصصی برای غربالگری مقالات دریافتی از سیستم های تشخیص مشابهت برخط iThenticate استفاده می کنند، در حالی که سیستم آنلاین Turnitin معمولاً توسط دانشگاه ها و اساتید برای ارزیابی تشابه متن در کار دانشجویان استفاده می شود.

به عنوان مثال ما نیز در موسسه ایرنتکام از ابزار برخط iThenticate برای تشخیص میزان مشابهت مقالات مشتریان دو بار برای هر مقاله استفاده می کنیم؛ یکبار پیش از انجام  و بار دوم بعد از انجام paraphrasing و ویرایش های دیگر که رایگان انجام می شود و هیچ هزینه ای برای مشتری در بر ندارد.

مشکلی که در این باره وجود دارد، شیوه ی نامگذاری و اشاره به آنها توسط اشخاص است، یعنی نام هایی که معمولاً به این ابزارها داده می شود، به عنوان مثال، ابزار تشخیص سرقت ادبی، نرم افزار بررسی سرقت ادبی، یا برنامه های تشخیص سرقت ادبی.

اما، بر اساس عملکردی که انجام می دهند، مناسب است که آنها را با نام های متفاوت بخوانیم، مانند ابزاربررسی شباهت، جستجوگرشباهت، ابزارهای تطبیق متن، یا فقط ابزار تشخیص متغیر متن. این بدان معنی است که این ابزارها بدون آنکه سرقت ادبی (پلاگیاریسم) را مستقیما مشخص کنند، به تعیین متن همسان یا همپوشانی (مشابهت) در اثر ارسالی با مقالات منتشره پیشین که در پایگاه داده هایشان ذخیره کرده اند کمک می کنند.

با استفاده از iThenticate به عنوان مثال، این ابزار شباهت متن را با رنگ های مختلف نشان می دهد، به نحوی که هر کدرنگ به منبع آنلاین خاص آن نوشته مربوط می شود.

پارافرایز آنلاین رایگانتوضیحات: تصویر سمت چپ نمای صفحه اول از فایل pdf گزارش تشابه یک مقاله است که توسط ابزار تشخیص مشابهت آنلاین iThenticate تهیه شده و جملات دارای مشابهت با مقالات دیگر را با رنگ های مختلف نشان می دهد. در تصویر سمت راست، همان رنگ ها و میزان درصد مشابهت آنها و منبعی که جملات آن رنگ با مطالب آن مشابهت دارند را نشان می دهد. درصد مشابهت کل مقاله (۳۸%) نیز در گوشه بالا سمت راست گزارش مشابهت درج شده است.

سردبیران مجلات ، دانشگاه ها و برخی سازمان ها متونی که درصد مشابهت آنها بالاتر از مقادیر خاصی که تعیین کرده اند باشد را مشکل دار می دانند و از پذیرش آنها برای چاپ یا طرح در کنفرانس های علمی خودداری می کنند.

طبق براوردهای یک مطالعه، تشابه متن به میزان ۵٪ یا کمتر (همپوشانی متن مقاله با متن موجود در ادبیات آنلاین) برای برخی از سردبیران مجلات علمی قابل قبول است، در حالی که اگر تشابه متن بیش از ۲۰ درصد باشد، ممکن است از داوران همکار یا متخصصان آزاد نقد و ارزیابی مقالات بخواهند این نسخه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

مقاله دیگری در بررسی های خود نتیجه گیری کرده است که سردبیران مجلات اکثر تمایل دارند که مقالاتی را که درصد شباهت متن آنها بالاتر از ۱۰٪ باشد را رد کنند.

البته این رویکرد نیز پاره ای معایب خود را دارد که فرصت بحث آن در اینجا نیست. مثلا ممکن است مواردی که شباهت قابل قبول تا ۱۰٪ به یک منبع خاص مربوط است مورد اغماض قرار گیرد، به خصوص اگر ویراستاران فقط به اعداد اکتفا کنند. از سوی دیگر، این روش امکان مجازات کردن نویسندگانی را دارد که به هیچ وجه مرتکب سرقت ادبی نشده اند.

آیا کلمات و ایده ها واقعا می توانند سرقت شوند؟

طبق قوانین اکثر کشورهایی که قانون کپی رایت را پذیرفته اند، پاسخ مثبت است. بیان ایده های اصلی به عنوان مالکیت معنوی محسوب می شود و تحت قوانین مالکیت حق تکثیر (کپی رایت) قرار می گیرد، درست مثل اختراعات اصلی. تقریبا تمام اَشکال محتوا در صورتی که به نحوی ثبت شوند تحت حفاظت از حق کپی رایت قرار می گیرند (مانند یک کتاب یا یک فایل کامپیوتری).

همه موارد زیر سرقت ادبی محسوب می شوند:

 • تبدیل کردن کار شخص دیگری به عنوان کار خود
 • کپی کردن کلمات یا ایده های دیگران بدون ذکر منبع
 • قرار ندادن نقل قول در علامت نقل قول
 • ارائه اطلاعات نادرست در باره منبع نقل قول
 • کپی کردن ساختار جمله از یک منبع و فقط تغییر دادن کلمات بدون ارجاع به آن
 • کپی کردن بسیاری از کلمات یا ایده ها از یک منبع به نحوی که بخش اعظم اثر (کتاب، مقاله…) شما را تشکیل دهد، با ذکر یا بدون ذکر منبع.

با این حال، اغلب می توان با از نو نوشتن متن انگلیسی و ارجاع به منابع از سرقت ادبی جلوگیری کرد. خیلی راحت، تصدیق اینکه یک مطلب از یک منبع خاص قرض گرفته شده و دادن اطلاعات لازم به مخاطبان برای یافتن منبع مذکور معمولا برای جلوگیری از سرقت ادبی کافی است. ما در مقاله دیگری نحوه استناد به منابع را توضیح خواهیم داد.

 

۲ نمونه ساده از متون paraphrase شده

در paraphrase کلمات می توان از لغات مترادف استفاده کرد. به مثال های زیر توجه کنید.

۱) It is sometimes difficult to select a suitable place to learn English

حال بازنویسی این جمله :

It can be hard to choose an appropriate place to study English

2) To improve your English،  you should learn new words

حال بازنویسی این جمله :

to have a better command of English، new words should be learned

بازنویسی مقاله (ریوردینگ) توسط چه کسی باید انجام شود؟

فردی که بازنویسی مقاله  انگلیسی را انجام می دهد، علاوه بر تسلط بر رشته مقاله و تسلط کامل بر زبان مقصد یعنی زبان انگلیسی که در بالا اشاره شد، باید ذهنیت منظم و منسجمی داشته باشد تا بتواند همگنی و یکپارچگی (consistency) مقاله را حفظ کند. تسلط بر دایره وسیع واژگانی (vocabulary) علاوه بر آشنایی کامل با اصطلاحات علمی موضوع مقاله از اهمیتی تعیین کننده در کیفیت بازنویسی مقاله isi برخوردار است.

بازنویسی مقاله isi چه تفاوتی با پارافریز مقاله isi دارد؟

paraphrasing برای بخش هایی از مقاله انگلیسی که توسط نرم افزار مشخص شده دارای پلجریسم یا مشابهت بالا هستند انجام می شود. با این توضیح که برخی مقالات نویسندگان که به زبان انگلیسی نگاشته شده اند به علت درصد مشابهت بالا با مقالات سایر نویسندگان، از سوی ژورنال های علمی برای چاپ پذیرفته نمی شود و یا کنفرانس های بین المللی از پذیرش آن در سمینار علمی سرباز می زنند. بنابر این در  این روش، نویسنده اغلب گزارش میزان مشابهت توسط نرم افزار را در اختیار دارد و یا انجام چک مشابهت (similarity check) را به موسسه سفارش می دهد و پس از مشخص شدن میزان مشابهت، نسبت به رفع مشابهت یا همان رفع سرقت ادبی مقاله اقدام می نماید. بدنبال آن، مسئله نیاز به بازنویسی کامل مقاله مطرح می شود که علل نیاز به آن در بالا توضیح داده شد.

پارافریز باید توسط چه کسی انجام شود؟

paraphrasing نیازمند تسلط همه جانبه به زبان انگلیسی، تبحر در جمله پردازی، دایره واژگانی وسیع و تسلط به موضوعی که بازنویسی برای آن انجام می شود می باشد. در مقایسه با ویرایش مقاله ، می توان گفت که این روش کاری به مراتب دشوارتر است.

چه آنکه بسته به رشته ای که مقاله در آن نگارش شده است،این روش باید به متخصص همان رشته سپرده شود، فردی که علاوه بر تسلط بر آن رشته خاص، از توان و تسلط کامل به ادبیات آن رشته برخوردار باشد تا بتواند بازنویسی متن انگلیسی را به خوبی انجام دهد.

پارافریز و بازنویسی مقاله در موسسه ایرنتکام

مانند سایر خدمات زیر مجموعه صنعت ترجمه، موسسه ایرنتکام در این زمینه نیز پیشتاز و اولین بوده است. موسسه ایرنتکام (تاسیس: ۱۳۸۰) نخستین بار در سال ۱۳۹۳ خدمات پارافریز مقاله انگلیسی و سپس بازنویسی مقاله isi بطور کامل را در ایران ارائه کرد. با استفاده از این سرویس ، یک مقاله یا متن انگلیسی بطور کامل از ابتدا تا انتها paraphrase شده و نگارش می شود.

موسسه ایرنتکام قادر به ارائه بالاترین کیفیت ها برای بازنویسی  و پارافریز متن انگلیسی مقالات علمی و تحقیقاتی به زبان انگلیسی می باشد. همچنین خدمات کنترل سرقت ادبی مقاله (پلجریسم) و تعیین میزان مشابهت توسط نرم افزار در این موسسه ارائه می شود. این خدمات برای متقاضیانی که بازنویسی مقاله isi و رفع سرقت ادبی مقاله (رفع پلجریسم مقاله) خود را به ما سفارش دهند با تخفیف ویژه انجام می شود. اطمینان داشته باشید که این خدمات با طراز بالایی از کیفیت و امانت داری انجام خواهد شد.

کادر ورزیده موسسه ایرنتکام قادر به بازنویسی مقاله و ریوردینگ متن مقالات انگلیسی در تمام رشته های تخصصی دانشگاهی و علمی می باشد. اعتقاد به کیفیت در این موسسه یک اصل خدشه ناپذیر است. به همین دلیل است که ما هرگز کیفیت خدمات ترجمه مقاله ، پارافریر ، بازنویسی مقاله و ویرایش مقاله انگلیسی را درجه بندی نکرده ایم و اعتقادی به فروش خدمات با پلان های طلایی، نقره ای و برنزی نداریم. مشتریان ما حق دارند به ازای هر مقدار وجهی که بابت خدمات می پردازند، حداکثر کیفیت را از ما انتظار داشته باشند. ما نسبت به آن متعهد و پاسخگو هستیم.

“برای انجام بازنویسی مقاله و متون انگلیسی خود، از جمله بازنویسی مقاله isi به موسسه ای با پشتوانه ۱۸ ساله به عنوان اولین مرکز ترجمه تخصصی کشور اعتماد کنید، موسسه ای که از صلاحیت لازم برای اجرای پروژه های شما با کیفیت ضمانت شده، سرویس دهی مطلوب و پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته برخوردار است.”

لطفا جهت دریافت خدمات از قبیل پارافریز مقاله ، ترجمه مقاله ، ترجمه کاتالوگ ، ویرایش مقاله و …. فرم زیر را پرکنید.

[sc name=”form” ]

سوالات متداول و پرتکرار درباره پارافریز :

طرحواره پیدا نشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

88 thoughts on “پارافریز و بازنویسی مقاله”

 1. سلام و وقت بخیر. فکر میکنید که ۱۰ صفحه برگه A4 اگر من بخوام که زحمت پارافریز رو بکشید چقدر زمان می بره؟

 2. سلام. زمان تحویل پارافریز بستگی به تعداد کلمات متن شما دارد نه تعداد صفحات. مثلا اگر ۱۰ صفحه A4 شما ۱۰ هزار کلمه داشته باشد تحویل پروژه شما حدودا ۷ الی ۸ روز وقت لازم دارد ولی اگر درهمان ۱۰ صفحه ۵۰۰۰ کلمه مطلب داشته باشید پروژه پارافریز شما نهایتا ۴-۵ روزه آماده تحویل می شود.
  با تشکر از تماس شما
  پشتیبانی مشتریان

  1. سلام. در موسسه ما (ایرنتکام) بازنويسی به پارافريز کامل يک مقاله از ابتدا تا انتها گفته مي شود. اگر مقاله ای بالاتر از ۵۰ درصد مشابهت (پلاجريسم) با مقالات ديگر داشته باشد ما بازنويسی مقاله را به مشتری پيشنهاد می دهيم به اين معنا که کل مقاله بايد پارافريز شود. اما در مواردی که گزارش میزان مشابهت توسط نزم افزار کمتر از ۵۰ درصد باشد، به خواست و موافقت مشتری می توانیم فقط آن بخش هایی از مقاله را که نرم افزار به عنوان مشابهت تعیین و مشخص کرده پارافریز کنیم. به این ترتیب با آنکه قیمت پایه کلمه ای برای هر دو حالت بکسان است اما در حالت دوم مشتری قیمت نسبتا کمتری می پردازد.
   پس بطور کلی این یک ضابطه موسسه ایرنتکام است: کمتر ار ۵۰% مشابهت: پارافریز جزئی جهت رفع مشابهت و سرقت ادبی: بالاتر از ۵۰% مشابهت: پارافریز کلی (بازنویسی) مقاله بطور کامل.
   با تشکر از تماس شما.

 3. سلام . من میخوام پارافریز متن انگلیسی را برام انجام بدید . فقط یک سوال داشتم
  مقالات مال سالهای گذشته بهتره یا مقاله انگلیسی مال سال جدید ؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام. مسلما مقالات جدیدتر بهتر هستند. چون هر چه مقاله شما قدیمی تر باشد احتمال بیشتری وجود دارد که دیگران به تعداد بیشتری از روی آن کپی کرده باشند , و کاهش سیمیلاریتی مقاله شما مشکل تر می شود. ضمن آنکه مقالات جدیدتر از نظر محتوا هم به روز تر هستند.

 4. سلام.ببخشید یه سوالی داشتم؟
  توی سرویس پارافریز مقاله درصد سرقت ادبی تا چه میزانی کاهش پیدا می کنه؟

  1. سلام. وقت به خیر. پارافریز مقاله باید تا حد قابل قبول توسط مجلات علمی و ژورنال های تخصصی انجام شود که میزان میانگین آن از ۸ تا ۱۲ درصد مشابهت می باشد. سعی ما این است که میزان مشابهت مفاله را تا جایی که امکان دارد به کمتر از ۱۰ درصد کاهش دهیم یا آنکه حد اقل در رنج میانگین ۸ تا ۱۲ برسانیم. نهایتا این به مقاله شما بستگی دارد که میزان تراکم واژگان و اصطلاحات تخصصی مقاله چه میزان باشد. چون واژگان تخصصی و اضطلاحات و اسامی محققانی که مطالعات پیشین را انجام داده اند و سال های انتشار مقالاتشان که در مقاله به آنها استتاد کرده اید قابل تغییر نیستند.

   1. سلام من میخوام پارافریز مقاله انگلیسی رو بهتون سفارش بدم جهت انجام فقط ی فرمت خاصی مد نظرم هست امکانش هست طبق همون فرمت انجام بشه؟

    1. سلام. لطفا فرم ثبت سفارش را پر کنید و توضیحات فرمت مورد نظرتان را در فیلد توضیحات در فرم سفارش وارد کنیدو سپس فایل ورد مقاله را ضمیمه و ارسال کنید تا بررسی شود.
     در صورتی که فرمت مورد نطرتان انجام شدنی باشد حتما انجام می شود. با سپاس از تماس شما

 5. سلام خسته نباشید. آیا سفارش پارافریز شما شامل ضمانت و گارانتی هم هست؟

  1. سلام. وقت شما به خیر. مقالات کاملی که پارافریز آنها برای کاهش سیمیلاریتی سفارش داده می شود و یا سرویس بازنویسی کامل مقالات فقط از لحاظ کیفیت زبان تخصصی از ضمانت مادام العمر برخوردارند. تئوری مقالات نویسندگان شامل ضمانت نمی باشد. بطور خلاصه، فقط زبان انگلیسی مقاله بطور دائم و مادام العمر ضمانت رایگان می شود.

 6. سلام. وقتتون بخیر .می خواستم برام یک مقاله پارافریز کنید فقط من برای تهیه این مقاله از منابع و مطالب مختلفی استفاده کردم برای پارافریز متون فارسی باید کل منابعی که استفاده کردم را ذکر کنیم؟

  1. سلام. وقت شما به خیر. در حال حاضر پارافریز متون و مقالات فارسی ارائه نمی شود. فقط برای پارافریز و بازنویسی مقالات انگلیسی در خدمت هستیم.

  1. سلام. میزان مشابهت مورد قبول مجلات علمی متفاوت و اغلب بین ۱۰ تا ۲۰ درصد است. ولی ما در موسسه ایرنتکام، مشابهت مقاله را بطور میانگین بین ۸ تا ۱۲ درصد کاهش می دهیم.

 7. سلام .من یک مقاله ای را میخوام برام پارافریز کنید فقط مشکلی هست اینه که مقاله ای که مدنظرم هست خودش نقل قوله .حالا شما باید برای رفرنس کردن اسم این مقاله نقل قول را بیارید یا مقاله اصلی را پیدا کنم؟

  1. سلام. می تونید رفرنس های مقاله رو جداگانه در انتهای آن به فارسی فرار بدید تا به انگلیسی ترجمه و مطابق با اصول رفرنس نویسی تنظیم شود.

  1. سلام. قیت های پایه خدمات در صفحه تعرفه های سایت درج شده که می تونید ملاحظه می کنید. بنابراین می تونید قیمت پارافریز رو برای هر تعداد کلمات مقاله هاتون محاسبه کنبد. اما برای مقالات بالاتر ار ۵۰۰۰ کلمه یک تخفیف به میزان ۱۰% و برای متون بالاتر ار ۱۰۰۰۰ کلمه تخفیفات حجمی در نظر گرفته میشه.

 8. سلام . من ۲ تا مقاله دارم که در حوزه روانشناسی هستن هر دوتا مقاله نیاز به رفع سرقت ادبی دارن و میخواستم بپرسم که انجام رفع سرقت ادبی این مقالات چقدر زمان میبرن؟

  1. مسلما تلاش ما در تحویل پارافریز مقالات شما در کمترین مدت خواهد بود. ولی ابتدا باید مقاله ها را جهت ارزیابی ارسال فرمایید. به فاصله کوتاهی در حد چند دقیقه، قیمت انجام بازنویسی مقاله و زمان تحویل با ارسال پیشفاکتور به ایمیلتان به اطلاع شما می رسد.

 9. سلام. ممنون از شما و سایت خوبتون. کاملا راجع به اینکه پارافریز مقاله چیست بطور کامل توضیح دادید و به تمام جواب سوالاتم رسیدم.

  1. خواهش می کنم. همیشه برای جلب رضایت مشتریان تلاش می کنیم. برای انجام خدمات پارافریز و کلا خدمات زبان تخصصی در خدمت هستیم.

 10. سلام. بله اتفاقا بهترین مجری پارافریز مقالات مهندسی ژئوتکنیک را داریم. زمان تحویل هر پروژه به تعداد کلمات مقاله شما بستگی داره ولی مسلما از طرف ما سعی بر انجام پارافریز مقاله در کمترین زمان ممکن خواهد بود.

 11. سلام. بله می تونید. در خدمتیم. کلیه خدمات زبان تخصصی ایرنتکام از ضمانت دائم برخوردارند و در صورت درخواست مشتری، برای آنها گواهی ویرایش نیتیو صادر می شود.

 12. سلام .من یک مقاله در حوزه کشاورزی دارم که می خوام در مجله isi ثبت بشه تا بتونم بوسیله این پژوهشم مهاجرت کنم . الان سوالم اینه که شما دقیقا چند درصد متن رو پارافریز می کنید؟ بعد از پارافریز شما میتونم مقاله هم رو چاپ کنم؟

  1. سلام. کاهش مشابهت بطور متوسط بین ۸ تا ۱۲ درصد در موسسه ایرنتکام انجام میشه. البته این به میزان تراکم اصطلاحات تخصصی در مقاله شما که غیرقابل تغییر هستند هم بستگی داره. در مورد چاپ مقاله، ابندا باید مقاله اماده شده رو برای مجله مورد نظرتون ارسال کنید. ما خدمات سابمیت مقاله هم داریم و توانیم در این مورد هم کمک کنیم. ولی باید این رو بدونید که نهایتا این مجله هست که برای پذیرش چاپ مقاله تصمیم می گیره.

 13. سلام . خسته نباشید . شما فقط پارافریز مقاله انگلیسی انجام می دید؟ همکلاسیم بهتون پارافریز انگلیسی سفارش داده بود و اون بهم شما رو معرفی کرد اما با اینکه رشته من زبان خارجه هست اما یک متن ادبی رو که زبان فارسی هست رو میخوام چاپ کنم . شما پارافریز فارسی هم انجام می دید؟

  1. با سلام و سپاس از دوست گرامی شما. در مورد پارافریز متن فارسی باید عرض کنم خیر. در حال خاضر خدمات پارافریز متون فارسی نداریم.

    1. سلام. خوب هستین؟ برای ثبت سفارش لطفا بر روی دکمه “ثبت سفارش” که روی نوار منوی بالای سایت قرارداره کلیک کنیدو با پرکردن فرم ثبت نام شما بلافاصله وارد حساب کاربری خودتون میشید که در اونجا یعنی در ناحیه کاربری باید فرم ثبت سفارش رو پرکنید و فایل مقاله رو ضمیمه کنید و برای ما ارسال کنید. بررسی فرم درخواست شما حداکثر ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد و سپس فاکتور انجام خدمات مورد نظرتون به ایمیل شما ارسال و اطلاع رسانی می شود.

  1. سلام. خیر. فقط مقالات و متون تخصصی و علمی زبان انگلیسی در موسسه ایرنتکام پارافریز می شوند.

 14. سلام . ی مقاله دارم که برای مجله خارجی میخوام چاپ بشه ک احتیاج به پارافریز داره . پارافریزهای مقالتون با ضمانت انجام میشن؟

  1. سلام. کلیه سفارشات پارافریز نتیو مقالات انگلیسی فقط از نظر کیفیت زبان تخصصی دارای ضمانت دائم هستند و با صدور گواهی ویرایش نیتیو گواهی می شوند.

  1. سلام. متشکرم. پارافریز و بازنویسی در کل فرقی با هم ندارند. ولی ما در موسسه ایرنتکام کلمه پارافریز رو برای مقالاتی که کمتر از ۵۰ درصد مشابهت دارند بکار می بریم که باید میزان مشایهت آن تا ۸ الی ۱۲ درصد کاهش داده بشه. در مواردی که میزان مشابهت مقاله بالاتر از ۵۰ درصد باشه ما اصطلاح بازنویسی رو بکار می بریم به این معنا که کل مقاله از ابتدا تا انتها باید بازنویسی بشه تا مشابهت مقاله تا حداقل ممکن کاهش پیدا کنه. یعنی یک پارافریز کلی از ابتدا تا انتها باید انجام بشه.

 15. سلام .من میخوام مقاله ام رو پارافریز کنم .فقط ی سوال دارم اگر پارافریز مقاله برای مقالم انجام بشه به این منظوره که کلا یک محتوای جدید برام از مقالم مینویسن؟؟

  1. سلام. خیر. تئوری مقاله در پارافریز تغییرنمی کند. اما مقاله شما با استفاده از اصطلاحات تخصصی همان مقاله بازنویسی میشه. در پارافریز هدف اینه که میزان مشابهت مقاله یا همان پلژریسم مقاله شما با مقالات سایر نویسندگان به حداقل ممکن کاهش داده بشه. در غیر این صورت مجله (ژورنال علمی) از پذیرش (اکسپت) مقاله شما برای چاپ خودداری می کنه.

  1. سلام. وقت به خیر. تمام پروژه های پارافریز توسط مجریان پارافریز با حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری رشته مربوط به مقاله انجام می شوند.

  1. سلام. وقت به خیر. در واقع یک مقاله علمی انگلیسی وقتی نیاز به پارافریز داره که مشابهت بیش از حد مجاز با مقالات نویسندگان دیگر داشته باشه. برای این کار هم از نرم افزارهای مشابهت سنج مثل آتنتیکیت یا ترنیتین استفاده میشه. این نرم افزازها می تونن تعیین کنن که یک مقاله انگلیسی چند درصد با مقالات دیگر مشابهت داره. اگر میزان مشابهت بیشتر از ۸ تا ۱۵ درصد باشه معمولا مجلات تخصصی و ژورنالهای علمی از پذیرش اون برای چاپ سرباز می زنن، به این گمان که تمام یا بخشی از مقاله از روی مقالات دیگه کپی برداری شده. به همین دلیل مقاله رو پارافریز می کنیم تا اون میزان مشابهت اضافی رو رفع کنیم. حالا اگر میزان مشابهت مقاله بیش از اینها باشه، مثلا یالای ۵۰ درصد باشه دیگه کل مقاله باید از ابتدا تا به انتها پارافریز کلی بشه که بهش بازنویسی مقاله هم میگیم.

  1. بله. ببینید. در خلاصه نویسی ما مثلا لازمه که فشرده ای ار مقاله ای رو در کلاس ارائه بدیم. در این کار میایم فقط توضیحات و جزئیات رو حدف می کنیم و نکات مهم رو می نویسیم و ارائه میدیم. حتی ممکنه در پاره ای از موارد بعضی جملات رو هم با کلمات خودمون بنویسیم (شبیه پارافریز) اما در پارافریز ما اتفاقا مقاله رو اصلا خلاصه نمی کنیم. بلکه برعکس کل مقاله رو با همه جزئیات تئوریک و روش ها باید توضیح بدیم منتها با واژگان و جمله پرداری جدید. هدفمون از این کار هم فقط و فقط یک چیزه: کاهش مشابهبت مقاله با مقالات دیگر. حال انکه در خلاصه نویسی کاری به کاهش مشابهت نداریم. امیدوارم این توضیحات برای پاسخ به پرسش شما کافی بوده باشه.

 16. سلام. خسته نباشید . ببخشید برای پارافریز مقاله که انجام می دید معنا و مفهوم اون جمله ای که براتون ارسال کردیم تغییر میکنه و تبدیل به یک محتوای جدید میشه؟

  1. سلام. خیر. کاملا برعکس! معنا و مفهوم اصلا تغییر نمی کنه و نبایدم تغییر کنه. چون اگر معنا و مفهوم بعد ار پارافریز تغییر کنه که این یعنی همون تغییر محتوی! یعنی تغییر تئوری مقاله شما، که این نباید انجام بشه. کاری که ما می کنیم اینه که همون تئوری یا محتوای مقاله شما رو با جمله پردازی جدید بیان می کنیم تا مشابهت مقاله شما با مقالات دیگه رو کاهش بدیم و به حداقل برسونیم. کار دومی که می کنیم اینکه که سطح ارائه مقاله علمی مقاله رو بالا می بریم تا داوران مجله حتی با خواندن عنوان و چکیده مقاله آن رو درخور توجه ارزیابی کنند و این یعنی یک تاثیر مثبت و مهم در اخذ پذیرش مقاله بری چاپ.

 17. سلام. ما اگر پارافریز مقاله رو انجام بدیم دیگه دزدی ادبی بحساب نمیاد و راحت میتونیم مقالمون رو به چاپ برسونیم ؟

  1. سلام. توجه داشته باشید که پارافریز فقط مشابهت مقاله شما با مقالات دیگه رو کاهش میده. اما اگر تئوری، قرمول ها، اعداد و ارقام، جداول و عکس ها رو کپی کرده باشید باز هم توسط هیات داوران peer-review سرقت ادبی تشخیص داده میشه و ممکنه رد بشه.

 18. سلام. شما پارافریز آنلاین انجام می دید؟ یعنی آنلاین باید پارافریز رو براتون ارسال کنیم و شما انجام بدید؟

  1. سلام. ببینید پارافریز آنلاین در اصل به یک سیستم برخط (آنلاین) گفته میشه که متن رو مثلا پارافریز می کنه و چون در واقع یک ربات هست نمی تونه یک کار کیفی در حد یک مقاله علمی ارائه بده و مطالب رو بطور صحیح پارافریز کنه. اما در اصطلاح معمول و متداول، منظور از پارافریز آنلاین همونه که شما گفتین. یعنی شما در سایت ایرنتکام ثبت نام می کنید، بعد بلافاصله وارد ناحیه کاربری می شید و اونجا فرم ثبت سفارش رو پر می کنید و فایل مقاله تون رو بهش ضمیمه می کنید و برای ما می فرستد و بدست ما می رسه. در مرحله بعد هم ما یک پیشفاکتور براش صادر می کنیم که توی حساب کاربری شما قرار داده میشه و می تونید پرداختش رو انجام بدید تا کار پارافریز مقاله تون انجام بشه. بعد از انجام کار هم بهتون اطلاع داده میشه که برای دانلود فایل پارافریز شده به حساب کاربری خودنون مراجعه کنید.

  1. سلام. نه ببنید. این دوتا از هم حدا نیستند. در واقع ذر هنگام پارافریز گاهی لازم میشه که عین کلمات نویسنده ای رو بیان کنید و نباید تغییرش بدیم. در این موارد باید از نقل قول استفاده کنید و با استناددهی (citation) در انتهای مقاله رفرنس کامل بدیم که اون نویسنده جمله مذکور رو در چه کتاب یا مقاله ای گفته و چاپ شده و کدام انتشاراتی و در چه سالی منتشر کرده.

 19. سلام. وقتتون بخیر. میخواستم بدونم شرط انجام پارافریز مقاله چیه؟ ممنون میشم که راهنماییم کنید

  1. سلام. وقت شما هم به خیر. مهم ترین شرط انجام پارافریز اینه که با ذهنیت انگلیسی انجام بشه نه با ذهنیت فارسی. فرد پارافریز کننده باید بتونه به زبان انگلیسی فکر کنه و کار ویرایش یا پارافریز رو انجام بده. بخاطر همین ما بهش می گیم پارافریز نیتیو یا ویرایش نیتیو و ترجمه نیتیو. یعنی ترجمه ای که مترجم می تونه با ذهنیت انگلیسی کار ترجمه رو انجام بده.

 20. سلام. خسته نباشید . من یک مقاله دارم که در حوزه روانشناسی کنترل ذهن هست که نیاز به پارافریز دارد. اگر پارافریز رو نجام بدید خودتون هم به یک مجله برای چاپ معرفی می کنید؟

  1. سلام. در اینگونه موارد ما بعد از انجام پارافریز، خدمات سابمیت مقاله رو داریم که یک خدمت جداگانه هست و پروسه خودش رو داره. در کل پاسخ شما مثبت هست.

 21. سلام خدمت شما و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم آخر رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد علوم تحقیقات هستم،و این ترم سمینار دارم استادم فرمودن میشه سمینار رو به یک نوع مقاله تبدیل کنم و بعد پارافریز روش انجام بدم تا این مقاله ای که برای سمینار آماده کردم رو به اسم هر دومون به چاپ برسونیم. الان من باید چه کار کنم؟ مراحل انجام کار چجوریه؟ چجور مقاله رو بدست شما برسونم تا پارافریز انجام بشه؟

  1. سلام. وقت به خیر. اگر مقاله شما یک مقاله تخصصی به زبان انگلیسی هست، ما کار پارافریز مقاله تون رو انجام میدیم، با صرف نظر از اینکه با استادتون مشترک هست یا خیر. برای ارسال در سایت ثبت نام کنید و بعد از ورود به حساب کاربری، فرم ثبت سفارش رو پر کنید و خدمات پارافریز مقاله رو انتخاب کنید. و در آخر مقاله رو در فرم آپلود کنید. بدست ما می رسد کار پارافریز اننجام میشه.

 22. سلام. ببخشید شما خودتون مقاله ای رو دارید که هم پرافریز شده باشه هم ترجمه که اون رو ازتون بخریم؟

  1. سلام. خیر. کلیه مقالاتی که نزد ما هست سفارشات مشتریان هستند و موظف به حفظ امنیت آنها هستیم و حق فروش انها رو نداریم.

 23. سلام. یک متنی رو خودم بازنویسی کردم و فرستادم برای یک مجله از نظر من مقاله ام اوکی بود اما کلا ایراد گرفتن از مقالم باید حتما پارافریزش کنم .متنم رو همونطور که خودم بازنویسی کردم بفرستم براتون یا متن اصلی رو؟

 24. سلام. ممکنه که یک مقاله رو به شما سفارش بدم و شما هم ویرایش مقاله رو انجام بدید هم پارافریز رو؟ واینکه مقالم از زبان فارسی به انگلیسی باید ویرایش و پارافریز بشه. از زبان فارسی به انگلیسی انجام میدید؟

  1. سلام. ببینید، اگر مقاله شما به زبان انگلیسی هست، در هنگام انجام پارافریز قطعا ویرایش هم روی آن انجام می شود و نیازی به ویرایش چداگانه ندارید. در ترجمه فارسی به انگلیسی، شما باید مقاله شسته رفته ای برای ترجمه ارسال کنید چون در غیر این صورت امکان برداشت اشتباه ار جملات شما وجود دارد. وقتی شما مفاله را از فارسی به انگلیسی ترجمه می کنید در اغلب موارد نیازی به پارافریز مقاله ندارد که این با یک بار گزارش گیری با نرم افزار مشابهت سنجی پس از ترجمه فارسی به انگلیسی مشخص می شود.

  1. سلام. مسلما خیر. گاهی شما لازم دارید که متون دیگری تالیف کنید. مانند تالیف کتاب. در این گونه موارد نیز پارافریز کاربرد دارد.

 25. سلام. شما در موسستون روز خاصی رو برای تخفیف پارافریز مشخص میکنید تا در همون تایم پارافریز رو سفارش بدیم؟

  1. سلام. خیر تخفیفات طبق زمانبندی خاصی نیست و بر طبق جدول تخفیفات حجمی موسسه اعمال میشود.

 26. سلام. من پایان نامه دانشگاهم رو میخوام paraphrase انجام بدم قبل از اینکه با شما ارتباط برقرار کنم تغییرات خاصی باید بر روی پایان نامم انجام بدم بعد برای شما ارسالش کنم؟

  1. سلام. خیر. انجام کار خاصی لازم نیست. ولی لطفا و حتما فایل ورد پایان نامه را برای ما ارسال فرمایید.

  1. سلام. اگر شما انگلیسی تون اونفدر خوب هست که بتونید خطاهای نرم افزارهای آنلاین پارافریز یا همون بازنویسی مقاله رو تشخیص بذیذ و اونا رو اصلاح کنید، چرا که نه. ولی حودمونیم! این کار چه حسی داره؟ وقتی شما در واقع دارید خودتون کار رو انجام میدید؟ تنها کسی که این وسط داره سود می بره صاحب همون سایت پارافریز آنلاین هست که با نمایش تبلیغاتش داره پول به جیب میزنه. پس یا خودتون کار رو پارافریز مقاله رو انجام بدید یا این کارو به یک موسسه صلاحیت دار خدمات زبان تخصصی مثل موسسه ایرنتکام واگذار کنید و نگران کیفیتش نباشید چون کیفیت نیتیو خدماتش رو ضمانت می کنه.

 27. سلام. ببخشید پلاجریسم رو در چند جلسه انجام میدید؟ مثلا چند بار مقالمون از انتشارات رد شد شما باز مقاله ما رو بازنویسی میکنید .

  1. سلام. paraphrase فقط از نظر زبان انگلیسی تخصصی ضمانت می شود. اگر مجله به ربان انگلیسی مقاله ایراد بگیره طبق ضمانت ما باید اون رو ویرایش نیتیو کنیم تا دیگه مشکل زبان نداشته باشه. ولی رفع ایرادهای مجله به تئوری مقاله بر عهده شماست. تغییرات بعدی در محتوای مقاله که ایجاد کنید و بخواهید آنها را به انگلیسی در مقاله اعمال کنید شامل هزینه خواهد بود.

 28. سلام. من یک مقاله ای رو برای پایان نامم داشتم که ازش دفاع کردم حالا میخوام این مقالم رو به چاپ برسونم بهم گفتن باید از لحاط سرقت ادبی چک بشه و paraphrase انجام بشه اما دلیل اینکا رو درک نمیکنم . چرا باید برای مقالم که کامل هست بازنویسی انجام بدم. ممنون میشم راهنماییم کنید چون واقعا گنگ بنظر میاد .

  1. سلام. خیر. موسسه ایرنتکام خدمات پارافریز رو فقط برای متون تخصصی انگلیسی تمام متون آکادمیک انجام میدهد.

 29. سلام. وقتتون بخیر . من مقالم متاسفانه ریجکت شد و جای قبلی دیگه نمیخوام مقالمو بسپارم . الان شما مقاله منو برای paraphrasing قبول میکنید یا شما باید از ائل صفر تا صد مقاله رو خودتون انجام بدید ؟

  1. سلام. باید مشخص بشه که علت ریجکت چیه. حتما ایراد مقاله در یک ایمیل به شما اعلام شده. همون ایمیل مجله رو برای ما فوروارد کنید. شاید مشکل مشابهت بالا داشته باشه و یا زبان انگلیسی مقاله ضعیف هست. در هر دو صورت می تونیم مشکل رو برطرف کنیم. شاید ترجمه به انگلیسی با کیفیت تخصصی لازم داشته باشه. بفرستید تا بررسی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

آیا باید ایده های خود را برای یک پروژه یا کمپین دیجیتالی آینده مطرح کنید؟ به دنبال متحول کردن کسب و کار خود با اجرای بازاریابی دیجیتال بالقوه کامل هستید؟

برای هرگونه سوال شغلی، لطفاً از صفحه مشاغل ما اینجا دیدن کنید.
 
  چه خدماتی می توانیم به شما ارائه دهیم؟