ترجمه تخصصی پارافریز بازنویسی مقاله
تابلو اعلانات

مترجمان کتبی و همزمان و نقش آنها در کسب و کار جهانی و حل و فصل دعاوی

مترجمان کتبی و همزمان

مترجمان کتبی و همزمان در کسب و کار جهانی نقشی مهم ایفا می کنند. آنها ارتباطات را با انتقال درست اطلاعات از یک زبان به زبانی دیگر در کشورهای مختلف جهان توسعه می دهند. مواد خواندنی و شنیداری از زمان مبدا برای مصرف کنندگان زبان مقصد تولید می کنند و از این به مبادلات تجاری و فرهنگی بین افراد در دو سوی رابطه کمک می کنند.

توضیحات بیشتر »

ترجمه با کمک کامپیوتر – آشنایی با ابزارهای کامپیوتری کمک مترجم

ترجمه با کمک کامپیوتر

ترجمه با کمک کامپیوتر یا ( (Computer-assisted translation, CAT شکلی از ترجمه زبان است که در آن یک مترجم انسانی از سخت افزار کامپیوتری برای پشتیبانی و تسهیل فرآیند ترجمه استفاده می کند. ترجمه با کمک کامپیوتر گاهی "ترجمه با کمک ماشین" نیز نامیده می شود که البته نباید آن را با "ترجمه ماشینی" اشتباه گرفت.

توضیحات بیشتر »

ترجمه متون حقوقی : فرآیندها، چالش ها و دشواری های ترجمه حقوقی

ترجمه متون حقوقی

ترجمه متون حقوقی برای هر سند و مدرک یا عبارت و اصطلاح حقوقی که به ترجمه نیاز دارد، نیازمند خدمات کارشناس مترجمی است که از دانش و آگاهی بالایی در زمینه واژگان و رویه های قانونی، حقوقی و قضایی برخوردار باشد. ترجمه اسناد و مدارک حقوقی نیازمند ترجمه دقیق و صحیح است و یکی از دشوارترین کارها در میان همه انواع ترجمه محسوب می شود.

توضیحات بیشتر »

ویرایش چیست؟ | آشنایی با انواع ویراستاری رسانه های نوشتاری، صوتی و تصویری

ویرایش ، ویراستاری رسانه

ویرایش (editing) عبارت است از فرایند انتخاب و آماده سازی رسانه های مکتوب (نوشتاری)، بصری (دیداری)، شنیداری و فیلم که برای انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. فرایند ویرایش ممکن است شامل تصحیح، خلاصه سازی، سازماندهی، و بسیاری اصلاحات ویراستاری دیگر بر روی رسانه مورد نظر با هدف تولید یک اثر صحیح، یکدست، دقیق و کامل باشد.

توضیحات بیشتر »

بازنویسی مقاله و پارافریز متن انگلیسی – کیفیت عالی پارافریز

بازنویسی مقاله انگلیسی سرویس دیگری از موسسه ایرنتکام برای پارافریز کامل مقاله انگلیسی می باشد. با این سرویس، یک مقاله انگلیسی به دلایل مختلفی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است، بدون توجه به میزان similarity index بطور کامل از ابتدا تا انتها پارافریز و به عبارت دیگر بازنویسی می شود.

توضیحات بیشتر »

ترجمه متون تخصصی در حرفه ترجمه : مقدمه ای بر مطالعات ترجمه تخصصی

ترجمه متون تخصصی

ترجمه متون تخصصی (specialized translation) یک اصطلاح و مفهوم رایج در حرفه ترجمه و همچنین دانشکده ها و موسسات ترجمه است. ترجمه تخصصی در ترجمه متن از یک زبان به زبانی دیگر زمانی مفهوم پیدا می کند که متنی که قرار است ترجمه شود نیاز به دانش در زمینه هایی داشته باشد که به طور معمول در حیطه دانش عمومی مترجم قرار ندارد.

توضیحات بیشتر »

ترجمه مقاله شیمی | ترجمه تخصصی متون شیمی | ترجمه کاتالوگ شیمی

ترجمه مقاله شیمی

ترجمه مقاله شیمی ، و ترجمه کاتالوگ محصولات شیمیایی مشتمل بر ترجمه مقاله ها و متون مهندسی شیمی از جمله سنتز مواد، شیمی صنعتی، علوم زیستی (بیوشیمی) و کلیه زمینه های مهندسی شیمی از جمله مقالات و گزارشات تحقیقات شیمی، ترجمه پروپورال های مهندسی شیمی، مقالات ارسالی به مجلات isi ، و همچنین ترجمه کتاب ها و فصلنامه های مهندسی شیمی، وبسایت های تخصصی صنایع شیمیایی، فیلم های مستند و تبلیغاتی در باره پروسس های صنایع شیمیایی و ترجمه و طراحی بروشور های محصولات صنایع شیمیایی می گردد.

توضیحات بیشتر »

ترجمه مقاله الکترونیک | ترجمه تخصصی الکترونیک | ترجمه کاتالوگ الکترونیک

ترجمه مقاله الکترونیک

ترجمه تخصصی الکترونیک حوزه ترجمه مقاله الکترونیک ISI و همچنین ترجمه کاتالوگ الکترونیک ، بروشور و مانوال دستگاه های الکترونیک آنالوگ، دیجیتال، لوازم الکترونیکی مصرفی، وسایر تجهیزات الکترونیک را در بر می گیرد. مهندسی الکترونیک با پیاده سازی برنامه های کاربردی و الگوریتم های توسعه یافته با بسیاری از زمینه ها مانند مهندسی رادیو، ارتباطات راه دور، پردازش سیگنال، مهندسی کامپیوتر، مهندسی ابزار دقیق، مدارات فرمان برق قدرت و رباتیک رابطه مستقیم دارد.

توضیحات بیشتر »

ترجمه تخصصی ابزار دقیق | ترجمه مقاله ابزار دقیق | ترجمه کاتالوگ ابزار دقیق

ترجمه تخصصی ابزار دقیق

ترجمه تخصصی ابزار دقیق بخصوص در ترجمه کاتالوگ و بروشور و مانوال های ابزار دقیق نیز چه از نظر کارایی و ایمنی برای مصرف کننده و چه از لحاظ اعتبار شرکت سارنده و تامین کننده از اهمیت ویژه برخودار است. علاوه بر اینها، مترجم کاتالوگ ابزار دقیق باید بخوبی این ابزارها را شناخت و از تجربه عملی در کار با آنها برخوردار باشد تا بتواند عملکرد قطعات مختلف آنها را به زبان مقصد منتقل نماید.

توضیحات بیشتر »