ترجمه مقالات تخصصی و گزارشات تحقیقاتی – مطالعاتی

برای انجام ترجمه مقالات تخصصی و گزارشات مطالعاتی به موسسه ای با پشتوانه ۱۹ ساله به عنوان اولین مرکز ترجمه تخصصی کشور اعتماد کنید، موسسه ای که از صلاحیت لازم برای اجرای پروژه های شما با کیفیت ضمانت شده، سرویس دهی مطلوب و پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته برخوردار است.

ترجمه مقالات تخصصی و گزارشات مطالعاتی، نیاز مبرم جامعه پژوهشی

ترجمه مقالات تخصصی و گزارشات تحقیقاتی یکی از اقسام ترجمه متون تخصصی است که هدف از آن ارائه خدمات به موسسات و مراکز تحقیقاتی و محققان منفرد جهت ترجمه گزارشات و مقالات تحقیقاتی شان می باشد که توسط موسسه ایرنتکام با تکیه بر دانش، تجربیات فراوان و بهره گیری از مترجمان زبده به محققان محترم، انتشارات فنی مهندسی، و مجلات تخصصی، انجمن های مهندسی، اساتید و دانشجویان گرامی ارائه می گردد. ترجمه تخصصی مقالات به دو صورت کلی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی ارائه می شود:

ترجمه مقالات فارسی به انگلیسی:

 • ترجمه مقالات تخصصی و کلیه کتاب ها و نشریات تولید شده توسط موسسات تحقیقاتی – مطالعاتی و مراکز پژوهشی میان رشته ای، مقاله های کنفراس ها، سمینارها و ژورنال های علمی، تزها و نظریه های تحقیقاتی، گزارش های مطالعاتی، فصلنامه های تحصصی و بولتن ها.

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی:

 • ترجمه مقالات تخصصی و کتابهای علمی تمام رشته های دانشگاهی به فارسی و چاپ کتاب ترجمه شده به تیراژ مورد نیاز با اخذ مجوز وزارت ارشاد، فهرست فیپا و ثبت کتابخانه ملی همراه با خدمات ویراستاری رایگان، صفحه بندی و طراحی جلد.

مترجم در ترجمه مقالات تخصصی – تتحقیقاتی چه وظایفی دارد؟

نکته ای که ذکر آن در اینجا بلافاصله لازم است، ضرورت انجام ترجمه مقالات تخصصی و متون فارسی به انگلیسی یا زبانهای دیگر است که ابن مقوله نیز از نیازهای مبرم دانشجویان تحصیلات عالی و محققان است. وقتی به مفهوم ترجمه فارسی به انگلیسی می پردازیم، حساسیت موضوع از نظر دقت ترجمه دوچندان می شود. آنچه مسلم است، نویسنده یک مقاله علمی-پژوهشی که مقاله ای را به زبانی غیر از انگلیسی نوشته است، برای آنکه بتواند ایده های خود را به اطلاع مجامع علمی بین المللی برساند باید مقاله خود را به زبان انگلیسی ترجمه کند، زیرا زبان انگلیسی در حال حاضر به عنوان ربان رایج مقالات تخصصی پذیرفته شده است. اما چرا باید ترجمه متن این مقاله بطور تخصصی و توسط یک مترجم یا سایت ترجمه تخصصی به انگلیسی ترجمه شود؟ اگرچه در برخی موارد خود شخص نویسنده به زبان علمی رشته خود تبحّر دارد و می تواند ترجمه مقاله خود را انجام دهد. اما همواره چنین نیست و نویسنده باید از یک مترجم متون تخصصی یا خدمات یک موسسه و سایت ترجمه تخصصی که از صلاحیت کافی برخوردار است کمک بگیرد. با این کار ضریب نفوذ ایده او در بین خوانندگان بالا می رود. به علاوه، بدلیل پیروی از استانداردهای زبان تخصصی، مقاله مذکور فاقد هرگونه خطاهای گرامری و واژگانی و مشابهت با مقالات دیگر خواهد بود که موجب برقراری یک ارتباط موفق تر با خواننده می شود.

نکته کلیدی که باید مورد توجه قرار  گیرد آن است که احتمال بیشتری وجود دارد که یک مقاله با بار علمی متوسط که توسط یک مترجم تخصصی به خوبی به انگلیسی ترجمه شده است مورد توجه صاحبنظران قرار گیرد تا مقاله ای با یک ایده عالی که ترجمه متن آن به انگلیسی با زبانی ضعیف انجام شده است. بنابراین یک مترجم یا سایت ترجمه مقاله تخصصی به عنوان یک تسهیل گر و تسریع کننده تبادل اطلاعات در میان انسانهایی که به زبانهای گوناگون تکلّم می کنند، فرآیند تولید علم را توسعه و گسترش می دهد. از اینرو یک سایت ترجمه تخصصی باید حداکثر کیفیت را در ترجمه متن و مقاله در اختیار مخاطبان خود قرار دهد و دانشجویان، محققان، شرکتها و تمام متقاضیان ترجمه مقاله و متن تخصصی حق ذارند و باید حداکثر کیفیت را از یک مترجم متون تخصصی یا سایت ترجمه مقاله برای پروژه های ترجمه خود توقع و انتظار داشته باشند.

ترجمه مقالات تخصصی و متون علمی از منظر نوع متن: متن تخصصی به چه معناست؟ 

ترجمه مقلات تخصصی اگر چه به مفهوم گسترده خود ترجمه متن هر نوع مقاله ای اعم از مطبوعاتی و سیاسی تا ادبی و نقد هنری و متون علمی را در بر می گیرد، اما از زاویه دید یک دانشجو یا محقق، مفهوم مقاله در وحله اول مقاله تخصصی در رشته ای است که در آن به تحصیل و تحقیق اشتغال دارد. لذا ابتدا باید تعریف روشنی و درک بهتری از مفهوم ترجمه متن و مقاله تخصصی داشته باشیم. در رشته مطالعات ترجمه کلاسیک در گذشته دور، هر متنی که در خارج از حیطه ادبی و دینی نوشته شده بود “فنی” و ترجمه آن، “ترجمه فنی” (technical translation) نامیده می شد و اطلاق متن تخصصی و ترجمه تخصصی فقط به متون حوزه دین، اخلاق، منطق و فلسفه اختصاص داشت. اما در عصر حاضر، هر مقاله و متن یا هر سند دیگر اعم از فنی (technical) و تخصصی (specialized) علمی، ادبی، فلسفی یا تکنیکال ناظر بر انجام ترجمه متن به زبانی دیگر با انتقال کامل مفاهیم تخصصی مورد نظر نویسنده می باشد و کلیه متون اعم از ادبی یا متون کهن مذهبی یا متون فنی دستگاه ها و ماشین آلات و سایر علوم را در بر می گیرد.   

در باره حساسیت کار ترجمه مقالات تخصصی ، جومپلت (۱۹۶۱: ۳۵) معتقد است: “اما استدلال ما خلاف این دیدگاه است که معتقد است ترجمه مقاله تخصصی و متن علمی یا فنی را می توان با سهولت بیشتری نسبت به ترجمه متون مذهبی یا ادبیات انجام داد. به نظر نگارنده عکس این مطلب صادق است: الزامات بسیار بالایی که برای ترجمه متن و مقاله تخصصی تعیین می شود، آن را از سایر انواع نوشته ها متمایز می کند و به یک رشته تحقیقاتی مستقل بدل می سازد. علاوه بر کیفیت های عادی و مطلوب یک ترجمه خوب، ترجمه مقاله تخصصی یا فنی هم باید عملکرد ارجاعی زبان و هم قوانین زبان تخصصی را رعایت کند، تا حدی که می توان گفت معادلی در انواع دیگر ترجمه ندارد، مخصوصا درباره دقت کامل در درک جهان اطراف.”

حقیقت این است که ترجمه تخصصی مقالات همیشه بخش اعظم متون ترجمه شده را به خود اختصاص می دهد و در حال حاضر، این مقدار بیشتر هم شده است، مخصوصا در زمانی که تبادل اطلاعات تخصصی و تکنولوژیک و نیاز به مترجمان شفاهی در جامعه اهمیت زیادی پیدا کرده و به بخش مشخص و تعریف کننده جوامع پیشرفته و مدرن به لحاظ فناوری تبدیل شده است. این مساله در نهایت در دوره های کارشناسی ترجمه در سراسر جهان بازتاب یافته است، که وزن افزایش یافته ترجمه متن در تلاش برای سازگاری با نیازهای بازار تکنولوژی های تخصصی و فنی را نشان می دهد.

همچنین حرکت قابل توجه اخیر مطالعات دانشگاهی در زمینه آموزش زبان برای منظورهای خاص، و مهمتر از آن، واژگان به عنوان شاخه ای از زبانشناسی، آگاهی جدیدی از میزان پیچیدگی و ساختار متون تخصصی و ترجمه آنها به وجود آورده است. در کل، به نظر می رسد توافق زیادی در این باره وجود دارد که ترجمه تخصصی مقالات و متون تخصصی مستلزم توجه بسیار بیشتری است.

phone

09907383500

تلفن پشتیبانی ۲۴ ساعته

ترجمه مقالات تخصصی فارسی به انگلیسی ویژه مقالات تحقیقاتی

شبکه ایرنتکام ترجمه تخصصی متون فارسی به انگلیسی ویژه مقالات تحقیقاتی، پارافریز متن و ویرایش تخصصی مقالات انگلیسی را با تکیه بر دانش، تجربیات فراوان و بهره گیری از مترجمان زبده به محققان محترم، موسسات تحقیقاتی، انتشارات فنی مهندسی و تخصصی، انجمن های تخصصی و دانشجویان گرامی ارائه می نماید:

ترجمه مقالات تخصصی و گزارشات تحقیقاتی - مطالعاتیکلیه کتاب ها و نشریات و مقاله های تولید شده توسط موسسات تحقیقاتی- مطالعاتی و مراکز پژوهشی میان رشته ای، مقاله های کنفرانس ها، سمینارها و ژورنال های علمی، تزها و نظریه های تحقیقاتی، گزارش های مطالعاتی، فصل نامه های تخصصی و بولتن ها، …

ترجمه فارسی به انگلیسی ویژه متون فنی مهندسی

 • ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله مهندسی برق، برق قدرت و کنترل،
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مهندسی الکترونیک، الکترونیک صنعتی، مخابرات
 • ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله مهندسی مکانیک، مکانیک جامدات، سیالات، مکانیک مواد
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مهندسی شیمی، شیمی تصفیه، مهندسی آب و فاضلاب
 • ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله مهندسی کامپیوتر، سخت افزار، نرم افزار و شبکه
 • ترجمه فارسی به انگلیسی تخصصی مقالات مهندسی عمران، ساختمان، مهندسی سازه، معماری و شهرسازی
 • ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله مهندسی معدن، زمین شناسی، مهندسی نفت، اکتشاف، مخازن
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مهندسی کشاورزی، ترویج کشاورزی، سیستم های آبیاری و اصلاح نباتات

ترجمه فارسی به انگلیسی ویژه مقالات علوم پایه

 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی فیزیک ، اخترفیزیک، فیزیک پلاسما، فیزیک هسته ای
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی ریاضی محض و کاربردی،
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی آمار

ترجمه فارسی به انگلیسی ویژه مقالات علوم انسانی

 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی علوم سیاسی، مطالعات منطقه ای، دفاعی، استراتژیک
 • حقوق، حقوق بین الملل، حقوق بین الملل تجاری، حقوق محیط زیست و حقوق نفت و گاز
 • ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، مدیریت ام بی ای و تمام رشته های مدیریت
 • اقتصاد، حسابداری، مالیه
 • تاریخ، فلسفه، علوم اجتماعی، علوم سیاسی

ترجمه فارسی به انگلیسی ویژه مقالات علوم پزشکی

ترجمه فارسی به انگلیسی پزشکی، بیوتکنولوژی، مدیکال بیوتکنولوژی ، مهندسی پزشکی

لینک کوتاه: https://tinyurl.com/y9wear3k

https://www.irnetcom.com/research-paper-translation

سفارش آسان خدمات ترجمه، پارافریز و ویرایش مقالات انگلیسی

divider

مقالات مرتبط: ترجمه تخصصی

divider
فهرست
support
سوالات پیش از خرید
09907383500
تیکت پشتیبانی
Please Wait
Please Wait